Anketa
Chcete, aby tým ŽC kandidoval do vedení ÚAD SLČR?
Sponzoři

Středisko - PRŮVODCE ZÁVODY SLČR - 1.díl ALBRECHTICE v Jizerských Horách

V této rubrice na pokračování budeme psát o jednotlivých místech na kterých se konají závody pořádané SLČR, přístě jej najdete v záložce Průvodce.

1.díl ALBRECHTICE v Jizerských Horách

Tyto závody jsou bezpečně nejdražší zastávkou v celém českém bílém kolotoči. Čtyřdenní klání 2x GS, 2x SL hodně zaútočí na Vaše peněženky. Závodům v Krompachách (SK) se následně přezdívá slovenské Albrechtice. Pro brňáky a vůbec všechny lidi z Moravy je to docela daleko, ale z Prahy tam jste bratru za 1h mírně agresivní jízdy.

Bydlení

Nejhorší bydlení je v Krmelci, cena 450 Kč naprosto neodpovídá úrovni. Toto ubytování Vám budou pochopitelně všichni činovníci nabízet. Přímo v Albrechticích či přilehlých vesnicích: Josefův Důl či Smržovka lze najít podnájmy u podnikavých domorodců. Živělacup bydlí již několik let na kraji Smržovky a Tanvaldu za 220 Kč na noc s bohatou snídaní a hutnou polívkou k večeři. Reprezentantky a ostatní pěkné holky z Čech bydlí většinou buď doma, protože je to odevšad relativně blízko nebo ve svých tréninkových centrech v Krkonoších. Moravačky převážně přespávají v Josefově dole. Na těchto závodech se velice lehce poznají nejnadrženější závodníci - ráno mají kruhy pod očima a ochozené podrážky bot. Sedmikilometrové cesty za láskou, kterou drží pod zámkem zlý trenér nebo otec nejsou výjimkou.

Kopec

Od stavby nové čtyřsedadlové lanovky se v tomto areálu hodně změnilo a závody mají mnohem vyšší úroveň. Rozcvičovací červená sjezdovka dokáže potrápit jen svými hrby a množstvím turistů. Navíc téměř každý má ve čtvrtek problémy, jelikož všichni trénují celé vánoce hlavně slalomy na Petříkov a pak přichází kulturní šok z dlouhých lyží, o kuriozity pak na kopci není nouze. Červenočerná sjezdovka má v první části výrazný prudší profil, který zhruba v polovině přechází v rovinu.

 

Pozitivním zjištěním je, že i přes nový atraktivní vzhled areálu, stále funguje možnost sehnat permanentku na 4 dny za poloviční cenu – 1500:2= přijatelných 750Kč.

Závody

Už losování bývá velice záživné, organizace většinou ve středu večer trošku vázne a porady se zde dost natahují. Naštěstí je hned vedle bufet. Pořadatelé mají moc rádi vlastní čísla a jsou velice naštvaní, pokud je někdo ztratí. A jelikož se v areálu tato čísla kradou (stejně jako lyže) je většinou na poradách veselo. Nejhorší je, když číslo ztratíte hned ve čtvrtek, pořadatelé na Vás nezapomenou upozornit po zbytek týdne.

 

Závody probíhají na červenočerné sjezdovce. Sjezdovka vypadá hodně prudká a je většinou dobře preparovaná vodou, ale v obřácích většinou nenastávají problémy. Jen těsně před přejezdem do rukávu je pár “vembloudů”, které dokážou nahlodat koncentraci. V lesní části je to spíše o síle a agresivitě jízdy. Před cílem bývají brány hodně na husto.

Ve slalomech je trať naprosto odlišná, vršek je vcelku komplikovaný (prudký kopec a fidleroviny) při nájezdu do roviny bývají hodně velké “loupáky”, často se tak lítá přes patky či chytají špicary. Spodek je jen o kondici, jen nejsilnější neztrácí.

 

Body

Bývají téměř vždycky překvapivě solidní, přirážky jsou od 40 do 50 bodů, ale většinou nikdo neujede. Na startu se totiž sejde směsice druholigových závodníků z Polska, Slovenska a naše Béčko. Sem tam se dostaví Bank, Vráblík. Většinou vyhrává VacekJ

Večírky

Hodně dnů na závodech znamená hodně možností zhřešit. Dlouho jsme zvažovali, kde to je nejlepší. V prvních letech byl populární klub Bludný kořínek, do které již ovšem nesmíme (nikdy nepijte šampaňské cizím lidem), pak jsme toho hodně nachodili za juniorkama do Josefova Dolu, který nabízí hodně restaurací (téměř ve všech však vysedávají trenéři). Nad Albrechticemi je velice pěkná pizzerie, kam chodí jíst i známé osobnosti kulturního života a přímo pod svahem je několik dřevěných budek s občerstvením a nočním provozem. S tím jak stárneme nacházíme nový domov - Smržovku. Chodíme tam sice pěšky, cca. 3km do kopce, ale Svijanská kněžna a kníže v restauraci na náměstí je nepřekonatelná. Z nápojového lístku vždy ještě zkoušíme vodku s Red bullem a jablíčka. V tomto hostinci se dá i tančit na hudbu ze solidně naplněného jukeboxu. Osazenstvem bývají znalci místní kultury a zvyků, rádi Vám budou povídat o Smržovce (třeba o sázce sparťana a slávisty).Hned vedle je Pivrncova hospoda místního rodáka pana Urbana, pivo má taktéž dobré a návštěva za účelem kulturního vyžití neuškodí. V této vesnici je i diskotéka ve které tančí dámy (někdy i M. Pavelec se Samohonem) v klecích. Je koncipovaná jako kino a místní dívky jsou vůči závodníkům vcelku vstřícné. Ten, kdo nemá tolik štěstí může využít služeb hanbince v sousedství.

Rozpočet

Vždycky si beru 4 000Kč, ale už taky přesně vím, kde je v Tanvaldu bankomat. Lákadel je totiž extrémně mnoho.

Počet bodů: 8 z 10

Kdyby se tam tolik nekradlo a nebylo to všude strašně daleko, bylo by tam lépe, ale celé středisko má svého nepopsatelného ducha.

Příští týden si zde přečtete něco o Petříkovu

Twitter
10.1.2020 21:12
Oslava 2️⃣0️⃣let již za týden!!!! #fis #tanvaldskyspicak #holki pic.twitter.com/BGhWi3e9JI
25.5.2019 22:42
Tak letos výjimečně bez nás. ⛷#zivelacup20 czech-ski.com/alpske-discipl…
9.5.2019 19:45
Již za tři týdny se na Vás těšíme, na jarní oslavě českého lyžování, kam jsou všichni fanoušci samozřejmě zváni. :*… twitter.com/i/web/status/1…
30.3.2019 22:40
Dalsi rocnik @Gardenissima za nami. 108 bran obraku na 6 km tentokrat poprve pod 4 minuty. Pristi rok jako ZC zavod? pic.twitter.com/8g6PVOBdMF
30.3.2019 19:36
Zivela cup pomaha uzavrit sezonu na Bile
30.12.2018 15:08
@brablenec_P S tipem 13 bohužel nic🤫
30.12.2018 11:50
@brablenec_P A hlasovat budeš? 🤷🏽‍♀️
30.12.2018 11:42
Každopádně už je více žc dětí než žc členů🤷🏽‍♀️ #žckidzzz #magdalenka
30.12.2018 11:39
@brablenec_P Pochopitelně! Např dcera od @Jiri_Fuchs je započtena
30.12.2018 11:05
Hlásíme nový přírůstek do ŽC kids rodiny. Magdalena Matyášová-Sunová. 🤱🏻Schválně si tipněte o které dítě se již jed… twitter.com/i/web/status/1…