Anketa
Chcete, aby tým ŽC kandidoval do vedení ÚAD SLČR?
Sponzoři

Středisko - PRŮVODCE ZÁVODY SLČR - 5.díl Praděd a Karlov

Po krátké párleté odmlce se vrací náš seriál průvodce horskými středisky ve, kterém se dozvíte nejen o kavalitách sjezdovek, ale a to především o polyžařské zábavě. Tento v pořadí pátý díl bude trochu odlišný, jelikož v něm zhodnotíme dva lyžařské areály Praděd (Ovčarna) a Karlov.
Hodnocení sjezdovek zahajíme na výše položených místech tedy Pradědem zde se rozkládá poměrně rozsáhlý areál sjezdovek. A všichni dobře ví, že nebýt různých ochraných spolků mohlo se tu nacházet daleko větší a modernější středisko. Hold musíme hodnotit to co je.
Vše tedy začíná na parkovišti Hvězda a následným několika kilometrovým výjezdem serpentýnamy. V případě závodů o několik kilometrů níže u hotelu Kopřivná, kde se také  spávalo, ale k tomu později. Závodní sjezdovkou se v posledních letech se stala kotva "A". Která poskytuje dostatečnou délku i pro obří slalom. Dříve pro závody využívané tatrapomy "B" je příjemnou sjezdovkou jen s nevýhodou její délky. Dále se zde nachází sjezdovka "Figura" nad stejnojmeným hotelem. Cenny permic jsou nerozhodující jelikož si ji stejně musíte koupit u prezentace. Občerstvení je zde možné na několika místech ať je to menší bar u horské služby, který uspokojí základní potřeby nebo restaurace pod parkovištěm. V množství nabízených služeb vede výše zmíněný hotel Figura, kde se dá dobře najíst a i schovat v případě nepřízně počasí. Což je na Pradědu poměrně častý jev od silného větru po tváře drásajici ledové jehličky, ale aby jsme jen nekřivdili sluníčko se zde také umí ukáza a to pak je radost být v tomto středisku.

Další areál, který dnes navštívíme je Karlov pod Pradědem. Jak již názem napovídá hodnocené kopce neleží daleko od sebe. V Karlově nalezneme řadu sjezdovek my budeme kritizova tratě u chaty Kazmarky, kde se konávají závody. Hlavní sjezdovka je celkem prudká a poskytuje možnost na stavbu kvalitní slalomové tratě. Dále tu najdem mírnější sjezdovku, která je na rozježdění  dostatečná. Občerstvení v okolí jsou dobrá a to ať v samotné Kazmarce, kde se ale člověk nevejde v případě konaní závodu, si musí vstačit s venkovním okénkem a klobásou z něj. Ale v širsím okolí se nachází několik restaurací pro příjemné posezení. Ceny jízdného jsou příznivé za 400 kč v předprodej máte dvou denní lístek. Karlov je v případě šikovnosti závodníka dobrý na sjíždění slušných bodů.

Nyní zhodnotíme ubytovací možnosti pro tyto závody. Hlavním hodnotícím kritériem je v případě funkční diskotéky "U Křížku" její dostupnost. Penzion Horal (Stuchla) nábízel v tomto směru maximalní kvalitu. Zde bvylo možné se kvalitně připravit a pak už jen pár kroků na parket.
Hotel Kopřivná u tohoto ubytování nelze začít jinak než legendárním hasičským cvičením několika závodníků, po kterém málem druhy den nejel celý autobus závody. Jinak ubytování krásně dráhé a ke Křížku po romantické procházce celkem kousek. Ubytování na "Křižovatce" v Malé Morávce opět poměrně dobrá dostupnost na diskotéku, ale na oba svahy se musí autem. I toto ubytováni nabízí kvalitní přípravu před večírkem. Letos nás čeká ubytování v hotelu Karlov, dohodnotíme posléze v komentářích.

Zábava jak jsem již zmínil výše je v případě otevřené diskotéky na velmi vysoké úrovni a ne jeden lyžař ze startovního pole zde prošoupal střevíce a nejen střevíce, ale také kolena u kalhot. Proteklo zde spoustu bublinek. Také se konaly tréninky v akrobaci (skoky do davu ze zábradlí). Proto je velká škoda uzavření tohoto podniku v poslédním ročníku. Snad nás letos překvapí a budou mít otevřeno doufejme.

Hodnocení
Je to složité. S Křížkem se dostanem na hodnotu 8,88 z 10 v případě jeho zavření jsme někde na 6,13 z 10.
 

Twitter
10.1.2020 21:12
Oslava 2️⃣0️⃣let již za týden!!!! #fis #tanvaldskyspicak #holki pic.twitter.com/BGhWi3e9JI
25.5.2019 22:42
Tak letos výjimečně bez nás. ⛷#zivelacup20 czech-ski.com/alpske-discipl…
9.5.2019 19:45
Již za tři týdny se na Vás těšíme, na jarní oslavě českého lyžování, kam jsou všichni fanoušci samozřejmě zváni. :*… twitter.com/i/web/status/1…
30.3.2019 22:40
Dalsi rocnik @Gardenissima za nami. 108 bran obraku na 6 km tentokrat poprve pod 4 minuty. Pristi rok jako ZC zavod? pic.twitter.com/8g6PVOBdMF
30.3.2019 19:36
Zivela cup pomaha uzavrit sezonu na Bile
30.12.2018 15:08
@brablenec_P S tipem 13 bohužel nic🤫
30.12.2018 11:50
@brablenec_P A hlasovat budeš? 🤷🏽‍♀️
30.12.2018 11:42
Každopádně už je více žc dětí než žc členů🤷🏽‍♀️ #žckidzzz #magdalenka
30.12.2018 11:39
@brablenec_P Pochopitelně! Např dcera od @Jiri_Fuchs je započtena
30.12.2018 11:05
Hlásíme nový přírůstek do ŽC kids rodiny. Magdalena Matyášová-Sunová. 🤱🏻Schválně si tipněte o které dítě se již jed… twitter.com/i/web/status/1…