Anketa
Chcete, aby tým ŽC kandidoval do vedení ÚAD SLČR?
Sponzoři

Středisko - PRŮVODCE ZÁVODY SLČR - 3.díl Špindlerův Mlýn

Ve 3. díle našeho cestování po bílých kopcích se zastavíme ve Špindlerově Mlýně zkráceně ve Špindlu a podle nového názvu pro letošní sezónu ve Pšindlu.

KOPCE

Je jich tu hned několik takže začneme pěkně uprostřed Svatý Petr( Svaťák). Jsou zde 3 sjezdovky. Modrá vcelku nuda, ale zavrhovat ji nemůžeme bo z ní vedou 2 další na Hromovku. A pro většinu z nás to je příjemná zkratka na Bedřichov a hlavně do Artexu, ale o tom v jiném odstavci. Červená dost členitá a výborná z rána na obřákové lyže, jinak se zde jezdí oproti DM lehčí SG. A černá nahoře tzv. Hřiště v obřáku jen na zahřátí, pak přijde hrana a vletíte na Velký hank zde vše co jste se v lyžování naučili tak zapomenete a nádherný zážitek z horní pasáže se změní v boj o holý život.Jestli máte dost štěstí a tento úsek trati zvládnete tak vlétnete ,,banánem“ na rovinku pár bran hrana Malého hanku, bolej vás tak nohy jak nikdy, pár zatočených bran a cíl. Rada pro mladé: nedívejte se na výsledkovou tabuli. A na tomto kopci se jezdí i slalom. Pro ty co mají rádi těžké začátky, je to ideální kopec. Medvědín 3 sjezdovky. Jedna vede dolů na Mísečky jsou zde v průběhu sezóny dokonce i jedny zajímavé závody. A 2 vedou dolu ke 4sedačce výhoda v půlce kopce možnost osvěžení. Stoh sem se jezdí jen málokdy, takže psát nic nebudu.

UBYTOVÁNÍ

Ten kdo byl u sestry v létě na brigádě tak v poho, jinam je tu jeden hotýlek jménem Lesana, kde se dá docela levně spát, ale má to háček: Modří už vědí. Jinak je zde sousta dalších hotelů a penzionů.

ZÁBAVA

Hospoda Artex je hned na Bedřichově, takže se zde vždy začíná.Je skvělá na rozjezd a na jídlo.Je zde nejlevnější pivo a ceny ostatního sortimentu jsou velice příznivé. A takřka vždy zde v jukeboxu hraje D.B. Následně do města a tam jsou báry Díra, Belmonte dále už jen Ragstone, protože nikdo mu jinak neřekne a Silverrock a kousek dál je Dolská. Díra je kousek za lékárnou vlevo. Je to bar spíš pro SNB, ale je tu i fotbálek, takže je ideální pro ty ,co si chtějí zahrát a pokecat. Na taninitanini tu jsou ostatní. Ragstone je přímo na náměstí a nemůžete ho minout. Je to typický coctailový bar s tanečním parketem a nádherně drahými drinky. Je to vcelku fajnový bar občas se zde pije v rukavičkách. Jde jen těžko odolat. Do Silverrocku se dostanete, když půjdete cestou vedoucí vpravo nahoru od Ragstonea. Je to dřevěný bar po pravé straně. Bohužel do názvu má daleko a rocku se zda dočkáte jen na přání. Jinak v podstatě je stejný jako Ragstone. Také taninitanini spíše v rytmu disko. Dolská je po cestě na Svaťák a je to místní diskotéka. Sem tam se dá vyjednat i sleva na drink, když řeknete že víc nedáte. A dávejte si pozor na létající bombardéry. Dokážou být zákeřní. A letos podle mého názoru by mohl být dobrý i Ratrak.Usuzuji tak podle toho, že sem má chodit jedna nejmenovaná lyž. škola a ne ta skupina lidí jak doposavad. Takže krom Artexu všude tanini a když se sejdou lidi a to jakože se vždy sejdou jsou zde super večírky.

ZÁVODY

Jirri cup – 2x sl trať většinou výborně připravena a dají se zde sjet výborné body MČR+UNI- 2x sl 2x os Tratě hnus body žádné ale za tu srandu to stojí Jezdí se zde SG poměrně lehké nevýhoda konají se v týdnu Mistrovství Prahy - …………… Cestou domů se zastavte v hospodě na Kovárně je to příjemné ukončení vašeho působení v Krkonoších. A hlavně to aspoň trochu oddálí tu dlouhou cestu domů. Spolujezdci si dají točené a nějaký základ do žaludku a tím se připraví na to aby si tu cestu co nejvíce zpříjemnili a my řidiči taky něco rádi pojíme. A rozhodně ze svého kalendáře nevyškrtávejte.

BODY 8,5 z 10

Twitter
10.1.2020 21:12
Oslava 2️⃣0️⃣let již za týden!!!! #fis #tanvaldskyspicak #holki pic.twitter.com/BGhWi3e9JI
25.5.2019 22:42
Tak letos výjimečně bez nás. ⛷#zivelacup20 czech-ski.com/alpske-discipl…
9.5.2019 19:45
Již za tři týdny se na Vás těšíme, na jarní oslavě českého lyžování, kam jsou všichni fanoušci samozřejmě zváni. :*… twitter.com/i/web/status/1…
30.3.2019 22:40
Dalsi rocnik @Gardenissima za nami. 108 bran obraku na 6 km tentokrat poprve pod 4 minuty. Pristi rok jako ZC zavod? pic.twitter.com/8g6PVOBdMF
30.3.2019 19:36
Zivela cup pomaha uzavrit sezonu na Bile
30.12.2018 15:08
@brablenec_P S tipem 13 bohužel nic🤫
30.12.2018 11:50
@brablenec_P A hlasovat budeš? 🤷🏽‍♀️
30.12.2018 11:42
Každopádně už je více žc dětí než žc členů🤷🏽‍♀️ #žckidzzz #magdalenka
30.12.2018 11:39
@brablenec_P Pochopitelně! Např dcera od @Jiri_Fuchs je započtena
30.12.2018 11:05
Hlásíme nový přírůstek do ŽC kids rodiny. Magdalena Matyášová-Sunová. 🤱🏻Schválně si tipněte o které dítě se již jed… twitter.com/i/web/status/1…